Hopp over seksjon - Til hovedinnhold - Topp

Du er her: Nyheter » 2010 » Juni » Tøff motstand for et meget ungt og urutinert b-lag

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | januar - februar - mars - april - mai - juni - juli - august - september - oktober - november - desember

Tøff motstand for et meget ungt og urutinert b-lag

06.06.2010

Team SIF stilte med et rent juniorlag mot KFUM i dagens kamp på Ekeberg og ble straffet nådeløst av en motstander som hadde adskillige centimetre og kilo på våre gutter.

Vanlige Team SIF travere som Rnkovic, Kamara, Amewou og Aunan ble åpenbart spart til onsdagens cupkamp mot Lyn, og det ble dermed et tøft møte med topp 2.div motstand for flere av våre gutter som fikk sine første minutter i 2.div i dag.

 

Vi stilte med følgende lag (4-3-3) :

 

Lars Stubhaug – Kim Olav Østhagen, Trygve Andreassen, Fredrik Madsen, Behajdin Celina – Mads Gundersen, Truls Johansen, Mads Ryghseter – Emil Fossum, Kim Bertzen, Gustav Vikheim

 

KFUM tar kommandoen fra start og presser oss inn mot egen 16m, hvor våre gutter sliter med både markeringer og klareringer de første minuttene. KFUM kommer til en rekke skudd som følge av dårlig press på ballfører og mangelfull markering rundt egen boks, men heldigvis for oss går de fleste skuddene over fra gode posisjoner. Kim Olav får kjørt seg skikkelig på høyre back hvor KFUM stadig angriper, men også Trygve sliter med å posisjonere seg riktig i begynnelsen og hele backfireren er ruskete uten en tydelig sjef. Det skal sies at de får fint lite hjelp av en midtbane som blir til de grader overkjørt i dag, og KFUM kommer på skuddhold og til innlegg gang på gang de første 10min. Etter 12min er det duket for 0-1. KFUM kommer rundt på sin venstre kant nok en gang, offsidefella vår svikter på det påfølgende gjennomspillet, og mot to fremrusende KFUM-spisser er Lars sjanseløs.

 

5min senere er KFUM igjennom alene med Lars nok en gang etter dårlig press fra vår side, men denne gang får Lars en finger på ballen. KFUM gjenerobrer ballen og holder presset i boksen og jobber frem en corner hvor det heades i tverrliggeren fra KFUM før Lars omsider får tak i ballen igjen.

 

Både Fredrik og Trygve sliter med meget store og sterke KFUM spisser, og vi klarer ikke å hindre de i å dominere i luftrommet.

KFUM fortsetter å kjøre kampen og kommer til sjanse etter sjanse, men skuddene (godt hjulpet av en tidvis sterk sidevind) går for det meste over. Vi henger ikke med verken i banespill eller i egen boks og blir rett og slett utspilt første halvtimen. Feilpasningene og markeringssviktene florerer, og forskjellen i fysikk og ”tøffhet” er meget synlig. Vi er rett og slett heldige som ikke ligger under med mer enn 0-1 den første halvtimen, og unggutta får en tøff dag på jobben utpå banen.

 

Etter 37min kommer 0-2. Et langt gjennomspill ser ufarlig ut i det Lars er ute på 25m og kan bare klarere ballen ut igjen, men Lars bestemmer seg for å la ballen trille inn i 16m. Dessverre feilberegner Lars hastigheten på ballen i vinden, snubler litt, og vips så er en KFUM spiller på plass med en lang tå og tupper ballen i det tomme buret. Fryktelig surt for en Stubhaug som frem til da har vært god, først og fremst i dirigeringen av forsvarsrekka og kommunikasjonen med medspillerne.

 

43min, og nok en personlig feil blir avgjørende for oss. Truls mister ballen i midtsirkelen, og den gamle Lyn-spilleren Christoffer Dahl snapper ballen, setter fart fremover og runder alt som er av SIF spillere før han kipper ballen kontrollert over Lars i buret. 0-3, og dessverre fullt fortjent.

 

1.omg ender med en fortjent ledelse til KFUM hvor gutta knapt har fått låne ballen og i fraværet av rutinerte medspillere virker redde og usikre utpå banen. Vi har faktisk ikke hatt en eneste avslutning på mål i omgangen, og knapt nok vært over på motsatt banehalvdel.

 

2.omg starter imidlertid mer lovende. Vi står høyt og presser oss frem til en gjenvinning av ballen høyt oppe og kan sende Gustav nedover høyre ving hvor han får lagt inn foran mål, men dessverre får ikke en umarkert Emil på bakerste kommet høyt nok og headingen går ufarlig over mål.

 

Men, oppløftende start og positivt å se at gutta tør å gå ut og spille fotball igjen! Dessverre varer det ikke lenge da Truls nok engang sender en feilpasning rett i KFUM-bein på midten, et raskt gjennomspill til spiss i medløp, våre midtstoppere henger ikke med, og alene med Lars bankes ballen i nettaket til 0-4 etter 48min.

 

KFUM tar nok en gang kontroll over kampen og etter 52min får de tråkle seg igjennom en passiv midtbane og et sovende forsvar og sette inn 0-5 bak Lars som fint lite kan gjøre med målene som renner inn i 2.omg.

 

Truls har slitt fælt i kampen, og har definitivt hatt bedre kamper bak seg da han blir byttet ut med Lars Ottersen etter 57min. Det er imidlertid KFUM som fortsetter å styre alt utpå banen, og gutta lider skikkelig under savnet av tydelige ledere og et par rutinerte karer med hår på brystet. Feilpasningene florerer og så godt som samtlige spiller langt under pari i dag. Målsjansene fortsetter å komme mot oss, mens vi knapt er over på motsatt banehalvdel. Etter 68min blir en svimmel Kim Olav byttet ut med Vetle Knutsen-Øy som legger seg på topp og skyver Kim B ut på ving og Emil ned på venstre back, og Benny over på høyre.

 

Emil kommer i ilden umiddelbart da KFUM dobler på kanten, kommer rundt og inn i boksen, og et kort innlegg treffer en helt umarkert medspiller som stormer frem på første stolpe og som enkelt kan sette ballen forbi en kanskje litt feilplassert Lars i buret. 0-6 etter 70min, og resignasjonen brer seg blant spillerne.

Spillet har knapt blitt satt i gang igjen da KFUM nok en gang snapper en feilpasning fra oss og setter fart mot mål, hvor de triller ball i hatt med svimle unggutter og setter inn dagens 7 scoring til 0-7.

 

KFUM fortsetter presset ut omgangen og kommer til flere gode skudd, men et par gode redninger fra Lars og mange ”ryggsekker” gjør at vi klarer å holde buret rent de siste 20min. Etter 82min sier Fredrik takk for seg og blir erstattet av 17 år gamle Mads Petter Hansen som i likhet med Kim Olav får sine første minutter i 2.div i dag.

 

Vi får en siste sjanse helt på tampen hvor vi får til en flott overgang etter fint spill på egen banehalvdel, men det ender dessverre litt ubesluttsomt og vi får ingen avslutning.

På overtid kontrer vi etter et langt KFUM angrep, og Vetle drar seg fri på kanten av boksen, kommer inn i feltet, ned til dørlinja og legger helt perfekt 45grader ut, men dessverre kommer det en lang KFUM-tå på ballen rett foran vår mann. Veldig synd at vi ikke fikk en redusering etter et fint angrep med mye bra spill.

 

Det ender med 0-7, og kampen blir på mange måter et bevis på hvor stort sprang det er fra juniorfotball til seniorfotball på 2.div nivå. De fleste gutta slet fælt med større og sterkere motspillere, og virket preget av dette sammen med mangel på rutinerte medspillere. Samtlige presterte under pari i forhold til hva de har vist tidligere i sesongen, og således er det ingen grunn til å grave seg ned da vi som ser på og ikke minst gutta selv vet at de normalt sett, og under mer normalt kampprogram for A-laget presterer bedre.

 

Tidvis gode prestasjoner av både Benny, Lars, og Gustav, og ikke minst honnør til Kim Olav som hever seg stort etter en trøblete 1.omg og leverer mye bedre i 2.omg.Vi får håpe gutta klarer å ta tapet som god læring og håpe de får hjelp av et par ”voksne” til neste kamp. I dag ble det dessverre gutter mot menn.

 

Kampreferent: Erik Martinsen

Påmelding bortetur

Hva skjer

GodsetUnionens årsmøte 12.01.11SIF-huset.

SIF - Ham/Kam 13.01.11LSK-hallen

Kick-off 17.03.11

Pub- til-pub 23.03.11

Molde - SIF 25.03.11

Bli fan av Godsetunionen på Facebook!

Til toppen av siden

Topp

GodsetUnionen © 2006-12 i Elvebyen Drammen! | Webpublisering og webdesign i Drammen