Hopp over seksjon - Til hovedinnhold - Topp

Du er her: Nyheter » 2010 » August » Knepent tap for Team-SIF

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | januar - februar - mars - april - mai - juni - juli - august - september - oktober - november - desember

Knepent tap for Team-SIF

15.08.2010

Tap for Team SIF mot Ull/Kisa på Jessheim.

Det ble et surt 3-4 tap for Ull/Kisa på Jessheim mandag kveld.

Ull/Kisa med Arne Erlandsen som ny trener viste seg fra en helt annen side enn det laget som ble rundspilt på Gamle Gress i våres, men tre poeng burde allikevel vært innen rekkevidde i dag for et Team SIF som leverte to prestasjonsmessig helt ulike omganger i dag.

 

Vi stilte med følgende lag (4-2-3-1) :

Lars Stubhaug – Kim Olav Østhagen, Fredrik Madsen, Trygve Andreassen, Akeem Latifu- Mads Ryghseter (Truls Johansen 88), Jason Morrison (Behajdin Celina 45), Aram Durakovic (Kim V Berntzen 76), Jim Johansen, Gustav Vikheim – Ola Kamara

 

Vi starter kampen forsiktig, og sliter med å finne både rytme og flyt i bevegelser mot et aggressivt og hardtpressende Ull/Kisa. Det meste av pasninger går på tvers og bakover og det er etter hvert Ull/Kisa som overtar spillet. 22min er spilt da Ull/Kisa kommer på en fin kontring som ender med hjørnespark. Corneren slåes inn mot første stolpe hvor den stusses videre til bakre, og der henger en umarkert Ull/Kisa spiller og stanger inn 1-0 i det åpne buret. Dessverre fortjent på dette tidspunktet hvor vi ikke har klart å skape noen større farligheter selv.
 

Etter 32 min burde det imidlertid stått 1-1. Gustav dribler seg rundt på høyre kant og ned til dørlinja, sniker seg inn i boksen og legger ”korrekt” ut 45 grader, men treffer dessverre ingen medspillere da vi har tre mann på 1 meter og ingen i feltet. Flott av Gustav, men svakt av angrepskollegaene i den situasjonen.

3 minutter senere kommer imidlertid utligningen. Vi har ballen midt på motstanders banehalvdel, og Mads ser en Gustav på løp, løfter ballen følsomt over forsvarsrekka og på foten til Gustav som krangler ballen forbi keeper og i mål. 1-1 og vill jubel blant undertegnede og Gustavs far som også har tatt turen til Jessheim i dag!
 

Gleden blir imidlertid kortvarig da Ull/Kisa får en overgang tre minutter senere. Vi står høyt med laget, og verken Fredrik eller Trygve klarer å ta ut motspiller da oppspillet kommer og selv om Lars redder første skuddet får en ny Ull/Kisa spiller tak i returen og setter den i det åpne buret. Svakt forsvarsspill av miststopperne våre der og 1-2.
 

Rett før pause oppstår en neste identisk situasjon, og denne gangen blir Trygve fintet bort og ”opp i pølsebua” før ballen settes under en utrusende Lars, og det ebber ut med 1-3 til pause. Dessverre fullt fortjent etter spill og sjanser hvor vi har slitt med å finne medspillere og få fart på kula. Det meste av spillet vårt har gått på tvers og bakover, og bevegelsen på topp har vært så godt som fraværende.

 

Etter pause kommer imidlertid et helt annet Team SIF lag på banen. Benny har kommet inn for Jason Morrison som har spilt sine avtalte 45min, og tar høyre back og skyver Akeem opp på midtbanen. Og Benny setter umiddelbart preg på kampen! Etter 53 min bryter han en pasning på egen banehalvdel og brøkdelen av et sekund har han sendt Ola helt igjennom på topp med en glimrende gjennombruddspasning. Keeper kommer ut, men Ola er kald og setter den over keeper og i mål.


Sikkert en utrolig lettelse for Ola som dermed scorer sitt første mål for Team SIF siden 14.mai. Benny og Gustav på høyresiden blir det bærende angrepsvåpenet vårt utover i omgangen med flotte overlapper og kombinasjoner nedover kanten. Det er tydelig at gutta kjenner hverandre godt og trives godt på samme side. Begge har flere gode innlegg og innspill det neste kvarteret, men dessverre uten at vi får ballen i buret. Både Jimmer’n og Ola har flere gode muligheter uten å lykkes.
 

Jimmer’n prøver seg også på dagens frekkis etter en drøy times spill. Får ballen under press på ca.30m, ser at keeper står langt ute, og finter seg fri samtidig som han forsøker å lobbe ballen over keeper, men dessverre rett over krysset. Hadde vært en kandidat til årets mål hvis den hadde gått inn! Ull/Kisa er imidlertid ikke ufarlige på overganger, og etter 69 min skjer det igjen. En kjapp overgang stoppes i første omgang, men Ull/Kisa beholder ballen rett utenfor boksen vår og en for dagen uheldig Trygve fintes nok en gang bort og ballen settes over Lars i buret til 2-4. Vi forsøker å presse på videre etter målet, og etter 74min skyter Jimmer’n fra 20m via et Ull/Kisa bein og i en flott bue over keeper til 3-4 og nytt håp!
 

Etter 76min blir en relativt usynlig Aram byttet ut med Kim Berntzen og vi prøver å stå enda høyere med laget. Det ebber imidlertid ut med et spill som bølger frem og tilbake de siste 15min uten de helt store sjansene til noen av lagene. Truls kommer inn for Mads i det 88min, uten å klare å sette noe preg på kampen i løpet av den korte tiden.
 

Vi får et hjørnespark på overtid som en siste sjanse, men blir av en eller annen merkelig grunn stående med både Lars og to forsvarere på egen halvdel til tross for at Ull/Kisa har trukket alle sine spillere ned i egen boks, og når Jimmer’n slår hjørnesparket svakt over alt og alle til utspill ender det med et meget surt 3-4 tap mot et Ull/Kisa som vi i store perioder i 2.omg kjørte over til de grader.
 

Benny dagens klart beste spiller med et glitrende innhopp. Bra kamp også av Gustav og Jason, mens Akeem og Trygve dessverre ikke imponerte i dag.


Kampreferent : Erik Martinsen

Påmelding bortetur

Hva skjer

GodsetUnionens årsmøte 12.01.11SIF-huset.

SIF - Ham/Kam 13.01.11LSK-hallen

Kick-off 17.03.11

Pub- til-pub 23.03.11

Molde - SIF 25.03.11

Bli fan av Godsetunionen på Facebook!

Til toppen av siden

Topp

GodsetUnionen © 2006-12 i Elvebyen Drammen! | Webpublisering og webdesign i Drammen